Instalacja i obsługa KRASNAL Serv

Artykuły, porady, tutoriale.
admin
Administrator
Administrator
Posty: 24
Rejestracja: 15 lip 2013, 21:50

Instalacja i obsługa KRASNAL Serv

Post autor: admin » 15 lip 2013, 22:50

Krok 1.

Wchodzimy na stronę http://www.krasnal.tk/ i ściągamy najnowszą wersję KRASNAL Serv (obecnie jest to 2.7). Po pobraniu rozpakowujemy go i przechodzimy do instalacji.

Krok 2.

Instalujemy program. Podczas instalacji najlepiej zostawić standardową ścieżkę instalacji. Unikniemy wtedy trochę roboty przy konfiguracji serwera.

Krok 3.

Po poprawnej instalacji na pasku zadań (koło zegara) pojawią się dwie ikonki. Jedna to trzy kolorowe światła drogowe i obok pióro. Obydwie powinny świecić się na zielono. Jeśli tak jest oznacza to że Krasnal został poprawnie zainstalowany.

Obrazek

Jeśli tego nie ma być może nie uruchomiłeś krasnala.

Krok 4.

Wszystkie pliki należy wgrywać do folderu C:\usr\krasnal\www\nazwa-folderu (gdzie jako nazwa-folderu podajemy jakąś wymyśloną nazwę).

Uruchamiamy przeglądarkę i w pasek adresu wpisujemy adres: http://localhost/~nazwa-folderu

Krok 5.

Jeśli będzie nam potrzebna baza danych to wchodzimy pod adres: http://localhost/phpmyadmin i jako login wpisujemy: root a hasło: krasnal

Teraz na stronie głównej w sekcji MySQL widzimy napis Utwórz nową bazę danych. Pod tym jest okienko, w które wpisujemy nazwę bazy danych (w nazwie nie powinny występować polskie litery, a odstępy powinniśmy zastąpić znakiem _). Klikamy Utwórz.

ODPOWIEDZ