Instalacja phpBB2

admin
Administrator
Administrator

Instalacja phpBB2

Post autor: admin » 15 lip 2013, 23:06

Witam, opisze wam tutaj dość krótko i mam nadzieje dość zrozumiale jak zainstalować phpBB lub tez inne modyfikacje phpBB na waszym serverze.

Opisze tutaj instalacje phpBB iz instalacje phpBB by Przemo jak i DanBB oraz wiele innych skryptów są prawie identyczne. Prawie? Tak bo we wszystkich jedyna rzecz jaka je rózni to szata graficzna.

Jak zainstalować phpBB

Do utworzenia wlasnego forum dyskusyjnego potrzebne nam bedzie:
  • Hosting z obslugą php + MySQL
  • Program dzieki ktoremu wgramy pliki na server FTP
  • Dane do naszego servera FTP
  • Utworzona wczesniej Baza Danych MySQL
  • Oraz wybrany skrypt do instalacji (phpBB lub rózne modyfikacje)
W takim razie zaczynamy:

1. Odpalamy program do laczenia sie z serverem FTP (Osobiscie polecam Total Commander)

2. £ączymy sie z naszym serverem FTP (Jezeli mamy hosting platny zapewne na serverze znajdziecie katalog public_html do niego wgrywacie wasze forum jezeli chcecie aby znajdowalo sie pod adresem: http://waszadres.pl/ , jezeli jednak chcecie aby znajdowalo sie pod adresem http://waszadres.pl/forum , wchodzicie do katalogu public_html i tworzycie katalog forum

3. Po wgraniu plików na server nadajemy plikow Config.php CHMOD 777 aby zapobiec recznemu wgrywaniu po instalacji.

4. Tworzymy baze danych, wchodzac na nasze konto w hostingu

5. Odpalamy przegladarke wpisujac adres pod ktorym znajduje sie forum.

6. Postepujemy zgodnie z instrukcjami, oraz wypelniamy wszystkie pola.

7. Po instalacji usuwamy katalogi contrib i install o czym zostaniemy poinformowani (W phpBB by Przemo katalogi kasuja sie automatycznie)

8. Jezeli jednak po nadaniu CMOD 777 plikowi Config.php pokaze nam sie informacja o umieszczeniu tego pliku na serverze, wybieramy opcje "Wyslij do mnie a ja umieszcza recznie" czy jakos tak :) , sciagamy plik na dysk podmieniajac go z tym na serverze.

9. Instalacja gotowa. Możecie wejsc na adres waszego forum i zalogowac sie na swoje konto Administratora.

ODPOWIEDZ