Jak do php wstawić html?

PHP to skryptowy język wykonywany po stronie serwera. Forum przeznaczone na pytania dot. programowania obiektowego, wzorców projektowych itp.
Awatar użytkownika
Thomas_Z

Jak do php wstawić html?

Post autor: Thomas_Z » 27 sie 2013, 13:36

Mam takie pytanie. Potrzebuję wstawić formularz w html-u do strony w całości zrobionej w php. Czy muszę zakończyć php na czas wstawienia formularza i potem włączyć ponownie po jego zakończeniu?

Awatar użytkownika
Fanatyk

Re: Jak do php wstawić html?

Post autor: Fanatyk » 27 sie 2013, 14:28

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wykorzystanie include(). Szybko, sprawnie i na temat. Dzięki temu rozwiązaniu dany formularz możesz wykorzystać w wielu miejscach. Przygotowujesz sobie tylko tenże właśnie formularz i go includujesz. Nie jest to ani trudne ani skomplikowane a potrafi ułatwić znacząco życie.

Awatar użytkownika
Thomas_Z

Post autor: Thomas_Z » 27 sie 2013, 16:24

A jest jeszcze jakaś funkcja podobna do include, która w przypadku braku dodanej strony przerwie działanie? Bo z tego co czytałem to include pominie to co jest w nim podane? Bo można tak zrobić by bez poprawnego zaincludowania nie ruszyła cała stronka?

Awatar użytkownika
Fanatyk

Post autor: Fanatyk » 27 sie 2013, 19:12

Masz na myśli require() ?
Bez wczytania zawartości wywali Tobie błąd. Faktem jest, że w przypadku include() jeżeli nie będzie spełnionego warunku to się nic wielkiego nie stanie i zostanie to po prostu ominięte. Jeżeli są to jednak jakieś ważne treści polecam bardziej require().

Awatar użytkownika
Thomas_Z

Post autor: Thomas_Z » 29 sie 2013, 17:15

Po co więc stosować include skoro require powoduje wymagalność strony dodawanej i bez nie ruszy? Po co nam coś niekompletnego? Testowałem teraz jak to w praktyce wygląda i chyba będę korzystał tylko z require.

ODPOWIEDZ