Jak zabezpieczyć formularz?

PHP to skryptowy język wykonywany po stronie serwera. Forum przeznaczone na pytania dot. programowania obiektowego, wzorców projektowych itp.
Awatar użytkownika
Thomas_Z

Jak zabezpieczyć formularz?

Post autor: Thomas_Z » 28 sie 2013, 18:41

Powoli wprowadzam swój system w życie, ale pojawiło mi się kilka wątpliwości. Znacie może jakiś dobry sposób na zabezpieczenie formularzy przed spamem? Tzn. żeby boty nie wysyłały tysięcy powiadomień, bo to by mogło mi zawalić serwer totalnie. Najlepiej by rozwiązanie było proste do wdrożenia, darmowe i przy tym bardzo skuteczne.

Awatar użytkownika
Fanatyk

Re: Jak zabezpieczyć formularz?

Post autor: Fanatyk » 29 sie 2013, 13:12

Możesz zastosować starą indiańską sztuczkę. Dajesz jedno pole w formularzu ukryte np o nazwie 'name'. Zwykły użytkownik tego nie będzie widział a bot tak. Potem wykorzystujesz if empty. Jeżeli pole będzie puste, dalej wykonujesz wszystko a jeżeli pole zostaje wypełnione to nie dzieje się nic, wszystko staje w miejscu.

Awatar użytkownika
Thomas_Z

Re: Jak zabezpieczyć formularz?

Post autor: Thomas_Z » 29 sie 2013, 17:11

No w sumie jest to jakieś rozwiązanie, wprowadziłem je w życie i póki co liczba spamu spadła w znaczny sposób. jednakże jeszcze się zdarzają pojedyncze przypadki wypełniania formularza przez bota. Coś jeszcze można z tym fantem zrobić?

ODPOWIEDZ