Raczkowanie upload i wyswietlanie

PHP to skryptowy język wykonywany po stronie serwera. Forum przeznaczone na pytania dot. programowania obiektowego, wzorców projektowych itp.
Awatar użytkownika
mewapl

Raczkowanie upload i wyswietlanie

Post autor: mewapl » 21 sty 2015, 19:46

Witam, jestem pierwszy raz na tym forum i dla wiadomosci robie sobie dla nauki strone internetowa. Bedzie to strona w stylu kwejk np podobne skrypty tentego.
I w php wiem jedynie jak zrobic zmienna hehe, dlatego chcialbym prosic forumowiczow o pomoc.
Chcialbym aby z formularza

Kod: Zaznacz cały

<?php
$plik_tmp = $_FILES['plik']['tmp_name'];
$plik_nazwa = $_FILES['plik']['name'];
$plik_rozmiar = $_FILES['plik']['size'];

if(is_uploaded_file($plik_tmp)) {
     move_uploaded_file($plik_tmp, "./upload/$plik_nazwa");
    echo "Plik: <strong>$plik_nazwa</strong> o rozmiarze 
    <strong>$plik_rozmiar bajtów</strong> został przesłany na serwer!";
}
?> 

<form enctype="multipart/form-data" action="img.php" method="POST">
<input type="hidden" name="MAX_FILE_SIZE" value="50000" />
<input name="plik" type="file" /><br/><br/>
<input text="tytul" value="tytul" /><br/><br/>
Wybierz Kategorie
<br/>
	<select name="kategoria">
	<option>Domyślna</option>
		<option>+18</option>
	</select><br/><br/>
<input type="submit" value="Wyślij plik" />
</form> 
Po wybraniu pliku, wpisaniu tytulu i wybraniu kategorii i tam oczywiscie przez ten skrypt co podalem wrzucalo na serwer a potem na strone glowna (index.php) i (danakategoriawybranawformularzu.php) i tu jest problem, do tej pory mam to zeby wrzucalo i formularz, ktory podalem wyzej.
A chcialbym zeby bralo ostatnio wrzucony plik do /upload i pokazywalo go na index.php i jakastamkategoria.php do divow
tytul do div tytul i div main(czyli obrazek) i zeby jak wrzucic kilka to tworzylo te divy pod spodem tak jakby je klonowalo tylko zmienialo by sie tytul i obrazek ktory ktos wrzucil jak ktos moze pomoc bylbym bardzo wdzieczny iz nie mam takiej wiedzy w php ani js czy tam czego potrzeba zeby uzyc jezeli chodzi o html i css moge zmienic co trzeba bo umiem jezeli ktos zainteresowany pomoca i potrzebuje plikow index.php i style.css to chetnie udostepnie. Wielkie dzieki, mam nadzieje ze ktos pomoze.

ODPOWIEDZ