Przygotowanie do pracy z PHP

Dla rozpoczynających przygodę z programowaniem i językiem PHP.
Awatar użytkownika
Fanatyk

Przygotowanie do pracy z PHP

Post autor: Fanatyk » 21 sie 2013, 14:21

Taki króciutki wstępniak dla osób chcących rozpocząćz swoją przygodę z php.
Przede wszystkim w przeciwieństwie do html'a nie możemy z marszu podglądać efektów swojej pracy.
Potrzebujemy programu, który przetworzy kod przez nas podany na taki, który będzie zrozumiały dla przeglądarki. Najpopularniejszym programem jest XAMPP. Dzięki niemu możemy na lokalnym komputerze stworzyć strony i bazy danych do testów.
Kolejną rzeczą, bez której nie ruszymy, jest kurs php. Na początek dobrze jest zapoznać się z nim na sucho a następnie próbować wykorzystywać sposoby, które są w nim opisane. Dzięki takiemu działaniu ' na żywo' łatwiej zrozumiemy za jakie czynności jaki element kodu odpowiada. Na początek będziemy próbować proste rzeczy, takie jak operowanie na liczbach i wyświetlanie wyniku działań, potem przejdziemy do działań na tablicach oraz dowiemy się w jaki sposób odwoływać się do bazy danych.

Awatar użytkownika
Thomas_Z

Re: Przygotowanie do pracy z PHP

Post autor: Thomas_Z » 23 sie 2013, 16:43

Odpaliłem tego xamppa, skonfigurowałem bazę danych i co dalej? W jaki sposób ten program ma rozpoznać, gdzie znajdują się dane strony, które chcę otworzyć? Ze stronami w sieci nie ma tego problemu, wpisuję adres i już mogę się zająć obróbką na żywo a tutaj jak to zrobić? Mam wrzucone wszystkie projekty na penie ale nie wiem co i jak dalej ruszyć?

Awatar użytkownika
Fanatyk

Re: Przygotowanie do pracy z PHP

Post autor: Fanatyk » 23 sie 2013, 17:26

Wchodzisz do folderu, gdzie masz xamppa i odszukujesz folder htdocs. Tam sobie zakładasz foldery i aby w przeglądarce otworzyć daną stronę wpisujesz localhost/folder_na_którym_chcesz_pracować .
Wciskasz enter i wszystko powinno zadziałać bez najmniejszego problemu. Jeżeli nie działa, to znak, że coś źle ustawiłeś.

ODPOWIEDZ