Joomla jak portal z newsami.

Awatar użytkownika
BlondKate
Posty: 51
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:14

Joomla jak portal z newsami.

Post autor: BlondKate » 23 sie 2013, 18:11

Wkręcam się coraz bardziej w Joomla. Powiedzcie mi, czy można z niej zrobić taki typowy portal z newsami, coś co będzie wyglądało jak wp.pl albo onet? Chodzi mi o to, że są newsy z danej kategorii i do głównego newsa z grupy jest przypisany obrazek a w tych newsach pojawiają się te najnowsze? Czy do tego trzeba jakiejś specjalnej templatki czy też może jakiś dodatek trzeba wgrać?

Awatar użytkownika
Fanatyk
Posty: 88
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:27

Re: Joomla jak portal z newsami.

Post autor: Fanatyk » 23 sie 2013, 18:18

Do tego żadna specjalistyczna templatka nie będzie potrzebna. By osiągnąć taki efekt będziesz potrzebowała jedynie modułu. Jest kilka dostępnych, najpopularniejsze z nich to "news pro gk4" albo "sp news highlighter". Osobiście najbardziej do gustu przypadł mi ten drugi. Bardzo łatwa i przyjemna konfiguracja, mnóstwo możliwych ustawień. Na początek zacznij właśnie od niego.

Awatar użytkownika
BlondKate
Posty: 51
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:14

Re: Joomla jak portal z newsami.

Post autor: BlondKate » 24 sie 2013, 20:17

Zdecydowałam się na ten drugi, sp news. Co prawda daleko trochę jeszcze brakuje do tego co bym chciała, ale i tak jest dobrze. Szkoda tylko, że do każdego artykułu muszę dorzucać zdjęcie by się pojawiało w kanale nowych wiadomości. Z kolorystyką jakoś się już uporałam teraz to wszystko jakoś ładnie umiejscowić. Zastanawiam się, czy są może jakieś templatki takie typowe pod portale newsowe?

Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 12
Rejestracja: 17 wrz 2013, 13:30

Re: Joomla jak portal z newsami.

Post autor: Jessica » 17 wrz 2013, 13:39

Odnośnie portalu newsowego powiedzcie mi , czy można zrobić tak, by pokazywały się zdjęcia przy każdym newsie a w niektórych działach rozdzielić to tak, by fotka była tylko dołączona do pierwszego newsa z danego działu?

Awatar użytkownika
Karool
Posty: 32
Rejestracja: 16 wrz 2013, 18:58

Re: Joomla jak portal z newsami.

Post autor: Karool » 17 wrz 2013, 13:53

Wszystko zależy od tego jak sobie skonfigurujesz moduł do wyświetlania newsów. Możesz ustawić jedno zdjęcie na główny news jak i zdjęcia na każdy temat.

Awatar użytkownika
Fanatyk
Posty: 88
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:27

Re: Joomla jak portal z newsami.

Post autor: Fanatyk » 17 wrz 2013, 14:01

Jeżeli masz typowy portal newsowy to nie wrzucaj zdjęcia do każdego newsa wyświetlanego na głównej. Będzie to bardziej przejrzyste i nie będzie raziło po oczach.

Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 12
Rejestracja: 17 wrz 2013, 13:30

Re: Joomla jak portal z newsami.

Post autor: Jessica » 17 wrz 2013, 19:34

Pokombinowałam i faktycznie jedno zdjęcie do danego działu najlepiej wygląda. Co jeszcze możecie podpowiedzieć przy tworzeniu takiego portalu newsowego?

Awatar użytkownika
Fanatyk
Posty: 88
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:27

Re: Joomla jak portal z newsami.

Post autor: Fanatyk » 18 wrz 2013, 14:49

Przede wszystkim pamiętaj o jakości artykułów. Newsy na poziomie pudelka nie przyciągną Tobie stałych czytelników.No i pamiętać musisz o reklamie. Bez tego się nie ruszysz. Tylko pamiętaj - reklama a nie spam!

Awatar użytkownika
Majster
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2013, 14:40

Re: Joomla jak portal z newsami.

Post autor: Majster » 18 wrz 2013, 15:15

To jak mamy poznać gdzie jest ta granica pomiędzy reklamą a spamem?

Awatar użytkownika
Thomas_Z
Posty: 47
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:20

Re: Joomla jak portal z newsami.

Post autor: Thomas_Z » 18 wrz 2013, 16:34

Promuj się tam gdzie jest do tego wyznaczone miejsce. Na forach nie wysyłaj info na PW do innych, nie dawaj linka do swojego serwisu w każdym temacie. Szanuj czas swój i innych, ot co.

ODPOWIEDZ