Co polecacie?

Awatar użytkownika
BlondKate
Posty: 51
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:14

Co polecacie?

Post autor: BlondKate » 20 sie 2013, 19:32

Siedząc od kilku lat postanowiłam pójść dalej i pobawić się w tworzenie portali. Wiem tylko tyle, że trzeba skorzystać z jakiegoś cmsa czy jakoś tak. Planuję zrobić portal swojej firmy, bo zwykła strona statyczna już troszkę wydaje się przestarzała. Oczekiwałabym prostoty użytkowania, łatwości modyfikacji nawet dla typowej blondynki oraz przede wszystkim mnóstwem dodatków mogących zwiększyć atrakcyjność mojej strony.

Awatar użytkownika
Crystianos
Posty: 32
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:06

Re: Co polecacie?

Post autor: Crystianos » 20 sie 2013, 19:48

Zależy czego dokładnie potrzebujesz na tym swoim portalu. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest Joomla, korzystam z tego systemu od wielu lat i jestem bardzo zadowolony. W sieci można znaleźć ogromną liczbę darmowych dodatków jak i skórek ( templatek jak kto woli). Jeżeli posiadasz jakąś wiedzę z zakresu php nie ma najmniejszego problemu wykorzystać tą wiedzę i tworzyć własne dodatki. Jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania to pisz, z chęcią odpowiem.

Awatar użytkownika
Fanatyk
Posty: 88
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:27

Re: Co polecacie?

Post autor: Fanatyk » 21 sie 2013, 14:33

Kolego na Joomla się świat nie kończy. Jest jeszcze wiele innych skryptów portalowych, również godnych zainteresowania. Szkoda, że nie dodałeś, że J! przez większość userów nie jest wykorzystywana w pełni możliwości. Może warto rozejrzeć się za jakimś innym cmsem mniej zasobożernym a równie funkcjonalnym i dopasowanym do potrzeb danego webmastera? Jeżeli ma to być strona jakiejś małej firmy to po co na karalucha ruszać z armatą?

Awatar użytkownika
BlondKate
Posty: 51
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:14

Re: Co polecacie?

Post autor: BlondKate » 21 sie 2013, 22:53

Bawiłam się dzisiaj cały dzień z Joomla i muszę przyznać, że coraz bardziej zaczyna mi się podobać. Dodatków jest naprawdę sporo i nie wiadomo na co tak naprawdę się zdecydować. To znak, że trzeba będzie poeksperymentować. Cały czas męczy mnie tylko jedna rzecz. Czy jest jakakolwiek możliwość włączenia przyjaznych urli? W forach wystarczyło tylko zainstalować dodatek, pogrzebać parę minutek i wszystko działało, a tutaj nie mam pojęcia.

Awatar użytkownika
Fanatyk
Posty: 88
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:27

Re: Co polecacie?

Post autor: Fanatyk » 21 sie 2013, 22:57

Wejdź do panelu administracyjnego a następnie na konfigurację globalną. Po prawej stronie masz opcję z żółtym wykrzyknikiem (mod_rewrite). Zaznaczenie tego powinno rozwiązać Twoje problemy. Spróbuj to zobaczymy czy Ci się udało a jeżeli nie to będziemy razem szukać przyczyny takiego stanu rzeczy.

Awatar użytkownika
BlondKate
Posty: 51
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:14

Re: Co polecacie?

Post autor: BlondKate » 21 sie 2013, 23:27

Zrobiłam tak jak pisałeś i niestety nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Może tutaj też trzeba dograć do tego jakiś moduł zmieniający te nieszczęsne urle? Bez tego będzie ciężej pozycjonować a wiadomo , jakie są zachcianki Googla. Cóż, spróbuję jeszcze w inny sposób to jakoś rozwiązać, poszukam na innych forach może tam mnie coś zainspiruje albo odnajdę gotowe rozwiązanie.

Awatar użytkownika
BlondKate
Posty: 51
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:14

Re: Co polecacie?

Post autor: BlondKate » 21 sie 2013, 23:27

Zrobiłam tak jak pisałeś i niestety nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Może tutaj też trzeba dograć do tego jakiś moduł zmieniający te nieszczęsne urle? Bez tego będzie ciężej pozycjonować a wiadomo , jakie są zachcianki Googla. Cóż, spróbuję jeszcze w inny sposób to jakoś rozwiązać, poszukam na innych forach może tam mnie coś zainspiruje albo odnajdę gotowe rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Fanatyk
Posty: 88
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:27

Re: Co polecacie?

Post autor: Fanatyk » 21 sie 2013, 23:50

A doczytałaś o pliku htacces? Sprawdź w jakiej jest on postaci u Ciebie, byś może to jest błędem. Często przy przeniesieniu bądź backupie jest też taki problem, że htacces zmienia nazwę na htacces old. Wystarczy wówczas usunąć rozszerzenie old i wszystko działa.Jeżeli w dalszym ciągu nie będzie funkcjonować to poszukamy w inny sposób rozwiązania. Pamiętaj, że tutaj będzie to działać pod warunkiem, że tam gdzie strona stoi jest Apache. Inaczej może być problem.

Awatar użytkownika
BlondKate
Posty: 51
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:14

Re: Co polecacie?

Post autor: BlondKate » 22 sie 2013, 0:07

Faktycznie, plik htacces był problematycznym.Wystarczyło tylko zmienić nazwę i już wszystko zaczęło działać tak jak się tego spodziewałam. Coś jeszcze byście szczególnego polecili do Joomla co warto zainstalować a co usprawni działanie serwisu? Pewnie jeszcze kilka pytań pojawi się w trakcie eksploatacji. W razie czego liczę na Wasze wsparcie;p

Awatar użytkownika
Fanatyk
Posty: 88
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:27

Re: Co polecacie?

Post autor: Fanatyk » 22 sie 2013, 17:42

Zrób taki mały eksperyment. Postaw na localhoście różne cmsy i zobacz, jaki będzie Tobie najłatwiej operować i modyfikować. Nie znam poziomu Twojej wiedzy w programowaniu, ale myślę, że bez problemu drobne przeróbki pod swoje wymagania będziesz w stanie wykonać. Nie można powiedzieć, że jeden cms jest najlepszy do wszystkiego, każda strona ma inne przeznaczenie i wymagania, dlatego nie generalizujmy, że J! jest najlepsze!!

ODPOWIEDZ