Katalogi stron

Awatar użytkownika
Crystianos
Posty: 32
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:06

Katalogi stron

Post autor: Crystianos » 20 sie 2013, 22:30

Zamierzam się pobawić trochę z katalogami stron. Słyszałem, że jest to również dodatkowa możliwość zarabiania. Jakie więc skrypty są do tego najlepsze? Jakie są w ogóle skrypty katalogów i jaki jest ich koszt? Na co szczególną uwagę zwrócić podczas wyboru skryptu? Macie może jakieś pomysły jak spowodować, by katalog był popularny a ludzie chętnie dodawali w nim wpisy?

Awatar użytkownika
Fanatyk
Posty: 88
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:27

Re: Katalogi stron

Post autor: Fanatyk » 21 sie 2013, 13:34

Jeżeli do tej pory nie miałeś jeszcze za bardzo kontaktu z katalogami stron na początek spróbuj od jakiegoś darmowego skryptu. Póki nie ma za bardzo wiedzy jak to wszystko funkcjonuje nie ma sensu byś wydawał pieniądze na płatny skrypt tylko po to, żeby sobie poeksperymentować. Z naszych rodzimych skryptów z całą pewnością mogę polecić otwarty_mini w wersji 3.0 by Melma.
Na próbę możesz go postawić na jakimś darmowym hostingu, dzięki czemu nie poniesiesz żadnych kosztów a w zamian zdobędziesz trochę wiedzy. Jak będziesz coś jeszcze chciał wiedzieć o katalogach to pytaj.

Awatar użytkownika
Thomas_Z
Posty: 47
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:20

Re: Katalogi stron

Post autor: Thomas_Z » 21 sie 2013, 14:28

Fanatyk zapomniałeś dodać, że darmowe skrypty nie mają w swoich zasobach zaimplementowanych płatności ( a kolega Cristianos przecież pisał że chce na nich zarabiać). Od założenia katalogu do zarabiania na nim jeszcze daleka droga. Ciężko będzie kogoś zainteresować i nakłonić do wpisu, jeżeli przy zapytaniu o PR katalogu pokaże się nam n/a .
Trzeba włożyć dość sporo wysiłku, by katalog mógł zostać uznany za wartościowy. Wiadomo, im więcej linków do niego prowadzących tym lepiej. Przy czym warto pamiętać, że te linki również powinny być wartościowe. Dopiero gdy kolego poeksperymentujesz na darmowych katalogach i zobaczysz jak to działa będziesz mógł pomyśleć o płatnym skrypcie.

Awatar użytkownika
BlondKate
Posty: 51
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:14

Re: Katalogi stron

Post autor: BlondKate » 21 sie 2013, 21:55

Tak piszecie o tych katalogach to i mnie zainteresowało. W jaki sposób można zarabiać za pomocą katalogów? Czy potrzeba do tego jakiś specjalnych umiejętności? Wcześniej siedziałam tylko w forach i wokół tego się cały biznes kręcił. Jeden katalog może przynosić już jakieś konkretne zyski czy trzeba tak jak przy forach mieć ich dziesiątki?

Awatar użytkownika
Thomas_Z
Posty: 47
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:20

Re: Katalogi stron

Post autor: Thomas_Z » 21 sie 2013, 22:04

Koleżanko to jest tak jak z forami. Jedno forum potrafi Ci przynieść tyle co innej osobie 20 for. Zależy od jakości, popularności a gwszystkim unikalności. Im bardziej oryginalny katalog tym większe szanse, że znajdą się osoby zainteresowane dodaniem do niego swojego wpisu. Zarabiasz głównie na dodawaniu wpisów, by w ten sposób osiągać zyski musisz mieć zaimplementowane płatności i mieć podpisaną umowę z jakimś operatorem się tym zajmującym, np DotPay. Dodatkowo zarabiać możesz na reklamach wyświetlanych w katalogu jak i na mailingu do userów katalogu ( tylko z tym trzeba ostrożnie i nie być upierdliwym).

Awatar użytkownika
Fanatyk
Posty: 88
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:27

Re: Katalogi stron

Post autor: Fanatyk » 21 sie 2013, 22:09

Z doświadczenia powiem wam, że z jednym katalogiem świata nie zwojujecie. Żeby osiągać jakieś konkretne zysku trzeba myśleć o znacznie większej grupie i to takiej liczącej nie 5 czy 10 katalogów ale znacznie więcej. Nie sztuką jest jednak postawić nawet i 50 katalogów i czekać aż pieniądze same przyjdą. O te katalogi trzeba zadbać i je dopieszczać, a przede wszystkim je linkować i moderować. Bez tego nie ma szans by ktokolwiek się skusił na wpis.

Awatar użytkownika
BlondKate
Posty: 51
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:14

Re: Katalogi stron

Post autor: BlondKate » 22 sie 2013, 19:27

Jeden skrypt katalogu ściągnięty i od rana zacznę sobie patrzeć z czym to się je. Może naprawdę będzie warto w to zainwestować troszkę środków, a kto wie, może się w miarę sprawnie zwróci? Rozumiem, że każdy katalog stron powinien mieć inną templatkę? A jak to wygląda jeżeli chodzi o większe grupy? Jest to lepsze rozwiązanie, gdy podajemy cały swój arsenał czy też może lepiej trzymać w tajemnicy, że te wszystkie katalogi są nasze?

Awatar użytkownika
Thomas_Z
Posty: 47
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:20

Re: Katalogi stron

Post autor: Thomas_Z » 22 sie 2013, 19:51

Darmowe katalogi to nie to samo co płatne skrypty, w nich możecie jedynie zarabiać na reklamach, chociaż i tak będą to naprawdę marne pieniądze. Żeby coś zarobić trzeba najpierw zainwestować. A skrypty katalogów stron kosztują od 100 zł NETTO! Obecnie najczęściej używanym skryptem katalogu w naszym kraju jest SeoKatalog, kosztuje niecałe 147 PLN. W nim jest niemalże wszystko co potrzebujemy do pracy. Dodatkowo koszty poniesiemy gdy chcemy zlecić komuś unikalną templatkę, bo do kataloga ów o standardowej templatce raczej nikt niczego sensownego nie dopisze płacąc za to.

Awatar użytkownika
BlondKate
Posty: 51
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:14

Re: Katalogi stron

Post autor: BlondKate » 22 sie 2013, 20:04

To jaki jest koszt takiej templatki do tego seokatalogu? Jest on w jakiejś przystępnej cenie czy przewyższa wartość skryptu? Nie lepiej próbować napisać samemu swój własny katalog i wtedy na nim zarabiać? Skoro jest tylko specjalistów to dlaczego jest tak mało skryptów, przecież jakby nie patrzeć jest to dochodowy biznes. Nic tylko brać kurs w swoje ręce i uczyć się a potem napisać swój skrypt. Blond Katalog:D

Awatar użytkownika
Thomas_Z
Posty: 47
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:20

Re: Katalogi stron

Post autor: Thomas_Z » 22 sie 2013, 20:16

Koszt zakupu unikatowej templatki mieści się w przedziale pomiędzy 50 a 500 zł. Nieprawdą jest, że jest niewiele skryptów katalogów. Jest ich naprawdę bardzo wiele, lecz tylko niektóre z nich są w sprzedaży. Znam wiele katalogów postawionych na autorskim skrypcie, posiadającym wiele ciekawych funkcji, których niestety brakuje w popularnych skryptach. Póki co sam będę się przymierzał do napisania odpowiedniego skryptu i jak będzie oporny na dodawarki to udostępnię go za niewielkie pieniądze.

ODPOWIEDZ