Joomla jak do artykułu wstawić mapkę?

Awatar użytkownika
BlondKate
Posty: 51
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:14

Joomla jak do artykułu wstawić mapkę?

Post autor: BlondKate » 22 sie 2013, 20:34

Próbuję już od kilku minut wstawić mapkę z Googli z lokalizacją mojej firmy i za nic mi się to nie udaje. Zacznijmy w ogóle od tego, że zainstalowałam Phoca maps i nie wiem co dalej. Chodzi mi o to, żeby w dziale kontakt dać tą mapkę z danymi firmy by każdy wiedział gdzie to mniej więcej się znajduje.Może spróbować innego komponentu?

Awatar użytkownika
Fanatyk
Posty: 88
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:27

Re: Joomla jak do artykułu wstawić mapkę?

Post autor: Fanatyk » 22 sie 2013, 20:46

Skorzystaj z dobrodziejstwa komponentu Gmap, który jest bardzo podobny do Phoca Maps. Następnie przechodzisz do zakładki w panelu administracyjnym "rozszerzenia" a następnie na "dodatki". Tam musisz znaleźć GoogleMap oraz Search Gmap i aktywuj to. Następnie wchodzi do Gmap i ustawiasz swoją pozycję. zapisujesz to sobie gdzieś na boku. Następnie w treści artykułu tam gdzie ma być mapka wklejasz :

Kod: Zaznacz cały

{mosmap width='500'|height='400'|lat='twoja wartość'|lon='twoja wartość'|
zoom='3'|mapType='Map'|text='wyświetlany tekst'|tooltip='DWO'|marker='1'|align='center' } 
I do tego to się tylko sprowadza.

Awatar użytkownika
BlondKate
Posty: 51
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:14

Re: Joomla jak do artykułu wstawić mapkę?

Post autor: BlondKate » 22 sie 2013, 21:18

Genialne. Działa tak jak należy i cieszy mnie to. Zastanawiam się tylko czy mam jakąś możliwość dodania kilku elementów na jednej mapie? Szukałam w sieci ale znalazłam dość sprzeczne opinie i nie wiem jak to jest naprawdę. Ktoś z Was przerabiał taki problem? Ewentualnie jeżeli uda mi się coś jednoznacznie obczaić to na pewno się z Wami tą wiedzą podzielę.

ODPOWIEDZ