Łączenie się z serwerem FTP za pomocą TC

Artykuły, porady, tutoriale.
admin
Administrator
Administrator
Posty: 24
Rejestracja: 15 lip 2013, 21:50

Łączenie się z serwerem FTP za pomocą TC

Post autor: admin » 15 lip 2013, 23:16

Skąd wziąć Total Commandera?
Program Total Commander możemy pobrać stąd. Jest on w polskiej wersji językowej.

Jak dodać połączenie FTP?
Opcję połączenia z serwerem możemy dodać w bardzo prosty sposób, klikając na ikonę FTP.

Obrazek
Kliknij na obrazek, aby go powiększyć.

Następnie klikamy na Nowe połączenie.... W pole Sesja możemy wpisać cokolwiek np. nazwę naszej strony. Poniżej wpisujemy adres do serwera FTP. Najprawdopodobniej znajdziesz go w panelu administracyjnym swojego konta hostingowego. Tam także znajdziesz resztę danych. W pola Użytkownik i Hasło wpisujemy odpowiednio nasz login i hasło do serwera. Resztę opcji pozostawiamy bez zmian. Klikamy OK.

Obrazek

Łączenie się z serwerem
W celu połączenia się z serwerem klikamy przycisk Połącz. Jeśli wszystkie dane wpisaliśmy poprawnie po chwili połączymy się z serwerem. W przeciwnym razie otrzymamy komunikat o złym adresie serwera FTP, haśle, bądź loginie.

Wysyłanie plików
Po połączeniu się z serwerem po prawej lub lewej stronie pojawi się jego zawartość. Jeśli na serwerze istnieje katalog public_html, tam właśnie należy wrzucać pliki. Jeśli go nie ma, pliki wrzucamy bezpośrednio do katalogu głównego. W drugiej części (połówce) programu wchodzimy do folderu, w którym znajdują się pliki jakie mamy zamiar wysłać na serwer. Wystarczy je zaznaczyć myszką i przeciągnąć na drugą stronę okna. Inne operacje, takie jak tworzenie folderów wykonujemy tak samo jak na naszym komputerze.

Rozłączanie
Aby rozłączyć się z serwerem klikamy przycisk Rozłącz.

ODPOWIEDZ