Powitanie o pierwsza pomoc :)

PHP to skryptowy język wykonywany po stronie serwera. Forum przeznaczone na pytania dot. programowania obiektowego, wzorców projektowych itp.
Awatar użytkownika
kamilj560
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2014, 18:03

Powitanie o pierwsza pomoc :)

Post autor: kamilj560 » 02 lis 2014, 18:05

Witam,nazywam się Kamil i dopiero co zacząłem prace z HTML itd...
Potrzebuje waszej pomocy...musze zrobic takie o to cos na praktyke a za nic nie moze mi sie to udac..nie wiem jak sie za to zabrac.
Jesli byl by ktos tak mily i albo mi to zrobil,albo chociaz pokazal jak to zrobic to byl bym bardzo wdzięczny.Tresc zadania:
- Zrobić działający szablon (HTML+CSS+PHP)
- Menu od góry w formie kart z zaokrąglonymi rogami (podobnie jak na http://www.ti.com/ menu Products, Applications & Designs, Tools & Software, Support & Community, Sample & Buy, About TI). Po najechaniu na element jest jeden efekt, jeśli jesteśmy na danej podstronie to karta tej podstrony jest w jakiś sposób wyróżniona, np. wewnętrznym cieniem w CSS (google: css3 inset shadow)
- Menu ma być tworzone automatycznie za pomocą tablicy asocjacyjnej w PHP (http://www.p-programowanie.pl/php/tablice-asocjacyjne/), tj. jednym pliku php mogę dodać nową podstronę dopisując jedną linijkę tekstu
- Cały szablon strony ma być trzymany w jednym pliku php (index.php) a w środku ma się znajdować coś co będzie include'owało zawartość poszczególnych zakładek
czyli zamiast
index.php
kontakt.php
onas.php

powinno być

index.php
index.php?p=kontakt
index.php?p=onas

Na podstawie parametru p (lub jakkolwiek go nazwiecie) mają być też oznaczane na aktywne poszczególne zakładki.
- Treść podstron dowolna"

Z góry dziękuję.

ODPOWIEDZ