Projekt karcianej gry multiplayer przez przeglądarkę

Forum poświęcone technologiom Web 2.0, przeznaczone dla webmasterów i webdeveloperów.
Awatar użytkownika
gdp

Projekt karcianej gry multiplayer przez przeglądarkę

Post autor: gdp » 19 paź 2014, 1:02

Witam,
Jestem w trakcie zastanawiania się nad rozwiązaniami, jakie powinienem zastosować aby stworzyć wieloosobową grę karcianą. Jako punkt odniesienia należy przyjąć jakąkolwiek grę karcianą online, np pokerstars.com (aplikacja Windows/Mac OS X), lub gryonline.wp.pl (JAVA)

Założenia i problemy do rozwiązania:

Gra musi być jak najbardziej uniwersalna, uruchamiana w przeglądarce, bez instalacji dodatkowych wtyczek (Flash i JAVA odpada)
Gra musi być wydajna, gdyż (a jak! ;] ) liczę na sukces, czyli duże obciążenie serwera spowodowane bardzo dużą ilością prowadzonych na raz gier (uruchomionych stołów gry)
Rozwiązanie problemu dwustronnej komunikacji SERWER<=>KLIENT
Hosting
Jako że w grze będzie dostępna wirtualna waluta, konieczny jest wysoki poziom bezpieczeństwa
Disconnect Protection

A teraz pytania:

Czy zastosowanie AJAX i ewentualnie HTML 5 + PHP + MySQL będzie dobrym rozwiązaniem?
W jaki sposób rozwiązać problem dwustronnej komunikacji na żywo? WebSocket, Long Polling, czy zwyczajne odświeżanie co 1 sekundę?
Wiadomo że docelowo, wraz ze wzrostem popularności trzeba będzie zainwestować w wydajne maszyny. Lecz na początek i pierwszy okres rozruchowy na czym to odpalić?
W jaki sposób wykrywać rozłączenie gracza, tak aby można było mu doliczyć dodatkowy czas na akcję w grze?

Będę bardzo wdzięczny za wzięcie udziału w dyskusji, odpowiedź na powyższe pytania, oraz być może inne sugestie, o których nie pomyślałem.

Jako, że brakuje mi trochę umiejętności, będę poszukiwał osoby do współpracy przy projekcie, tak że również potencjalnych zainteresowanych zapraszam.

Pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
cathytreat

Re: Projekt karcianej gry multiplayer przez przeglądarkę

Post autor: cathytreat » 07 lip 2015, 13:28

Without good guidelines we cannot complete the project.Many resources are giving the good guidelines for the projects.When use best essay writing service must read the review of the resources and it is helpful for your writing.

Awatar użytkownika
yazzieabby

Post autor: yazzieabby » 31 sie 2015, 11:58

Final output of the project is very important, if you need good resource to solve your problem just go through with cheap essays writing help blog, you can get better resource to come up with good project.

Awatar użytkownika
Chappuis

Post autor: Chappuis » 21 sty 2017, 9:31

Mam nadzieję, że masz dobry zespół.
Reddragon

ODPOWIEDZ