Instalacja biblioteki PECL na Apache'u i Windows 7

PHP to skryptowy język wykonywany po stronie serwera. Forum przeznaczone na pytania dot. programowania obiektowego, wzorców projektowych itp.
Awatar użytkownika
johndashwood
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2016, 16:45

Instalacja biblioteki PECL na Apache'u i Windows 7

Post autor: johndashwood » 10 cze 2016, 16:55

Po krótkim użyciu wyszukiwarki sprawdziłem, że takiego tematu jeszcze nie było na forum. Ten temat jest bardzo mało obecny w sieci, bo to co jest, to prawie tylko tyczy się Linuxa, a mnie chodzi wyłącznie o Windows, na którym jest zainstalowany localhost i to tylko na Apache'u - nie ma znaczenia, czy to Wamp, Xampp, itd. , czy osobista instalacja z modułów.
Chodzi mi o wymianę doświadczeń w instalowaniu biblioteki PECL w wyżej opisanym środowisku.
Ostatnio interesuję się interfejsem API. Jeśli chodzi o rozszerzenie Curl i mechanizm strumienii, to wszystko jest w porządku, ale jest problem z narzędziem pecl_http. Mam prawidłowo zainstalowaną bibliotekę PEAR, ale przy próbie instalowania pakietów PECL, to czy podaję polecenie 'install --alldeps ....', czy najpierw 'download', to wychodzi zawsze w końcu błąd, że brakuje plików "pecl_http.dsp", "propro.dsp" i "raphf.dsp". Rozpakowując samemu pakiety stwierdza się, że rzeczywiście nie ma tam tych plików, nie są one w ogóle dostarczane przez witrynę pecl.php.net. W sieci znalazłem zapytania w tej sprawie, nawet na stronie PEAR, ale twórcy tych bibliotek mam wrażenie, że uchylają się od wyjaśnień. Próbowałem też bezpośrednio instalacji znalezionych bibliotek DLL na PHP 5.6.21. Funkcje phpinfo i print_r(get_loaded_extensions()) stwierdzają zainstalowanie powyższych pakietów, ale interpreter PHP nie widzi nadal funkcji HTTPRequest ani w wersji proceduralnej, ani obiektowej.
Czy komuś udało się uruchomić skutecznie pecl_http.dll w powyższym środowisku?

ODPOWIEDZ